ماکرون: ترسی از رسیدن به توافق در غیاب آمریکا نداریم

به گزارش وبلاگ نشر، خبرنگاران؛ رئیس جمهوری فرانسه گفت: دیگر اعضای گروه 7 نباید از رسیدن به توافق در غیاب آمریکا ترس داشته باشند چرا که شاید ترامپ از منزوی شدن ترسی نداشته باشد اما ما به عنوان گروه 6 کشور قدرت واقعی داریم.

ماکرون: ترسی از رسیدن به توافق در غیاب آمریکا نداریم

به گزارش وبلاگ نشر به نقل از فارس؛ امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه گفت: اگر آمریکا تصمیم بگیرد که از نقش جهانی خود عقب نشینی کند این برای وجهه و اقتصاد آمریکا بد خواهد بود و ترامپ نیز نسبت به این مسئله مطلع است.

رئیس جمهور فرانسه ادامه داد: اقدامات تجاری اخیر از سوی کاخ سفید سازنده نبوده و برای اقتصاد آمریکا مخرب بوده است.

ماکرون تاکید نمود: هیأت فرانسوی و کانادایی در اجلاس گروه G7 کوشش خواهند کرد تا رئیس جمهور آمریکا را متقاعد نمایند که در زمینه اعمال تعرفه گمرگی فولاد و آلومینیوم مواضع نرم تری را در پیش گیرند.

مکرون تأکید کرد: جنگ تجاری آمریکا با دیگر کشورها نخست به ضرر خود کارگران آمریکایی تمام خواهد شد.

مکرون گفت: من به همراه نخست وزیر کانادا و دیگر اعضای حاضر کوشش می کنم که وی را متقاعد کنم در اجلاس G7 کوشش خواهیم کرد تا ترامپ را متقاعد کنیم که در موضوع تجارت جهت مقبول تری را در پیش گیرد.ما خواستار جنگ تجاری بین دوستان نیستیم.

وی اضافه کرد: البته دیگر اعضای گروه 7 نباید از رسیدن به توافق در غیاب آمریکا ترس داشته باشند چرا که شاید ترامپ از منزوی شدن ترسی نداشته باشد اما ما به عنوان گروه 6 کشور قدرت واقعی داریم.

در عین حال جاستین ترودو نخست وزیر کانادا نیز اضافه کرد: این احمقانه است که ترامپ فکر کند کانادا، فرانسه و دیگر متحدین این کشور تهدیدی برای امنیت ملی آمریکا هستند.

منبع: اقتصادنیوز

به "ماکرون: ترسی از رسیدن به توافق در غیاب آمریکا نداریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماکرون: ترسی از رسیدن به توافق در غیاب آمریکا نداریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید