فعالین حوزه نشر و کتاب حمایت می شوند

به گزارش وبلاگ نشر، مدیر کل فرهنگ و ارشاد فارس گفت: فعالان حوزه نشر و کتاب به دلیل شیوع کرونا حمایت می شوند.

فعالین حوزه نشر و کتاب حمایت می شوند

به گزارش ، صابر سهرابی از مساعدت با ناشران و کتابفروشان در شرایط کرونا اطلاع داد و گفت: از سوی معاون اول رئیس جمهور دستور رسیدگی به درخواست ها و مساعدت اقتصادی با صنف ناشران و کتابفروشان در شرایط بروز بحران کرونا صادر شد.

او اضافه نمود: چندی پیش اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران طی نامه های جداگانه خطاب به مدیران وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان تأمین اجتماعی، بانک مرکزی و نیز معاون اول رئیس جمهور خواهان مساعدت با صنف ناشران و کتابفروشان در شرایط خاص فعلی و بروز بحران کرونا شده بود.

دبیر شورای فرهنگ عمومی گفت: در همین زمینه اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران تقاضاهای خود را در قالب پیشنهاداتی مطرح و در نامه ای نیز خطاب به معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی آن را مطرح ساخته بود که بر همین اساس این اتحادیه از صدور دستور معاون اول رئیس جمهور در این زمینه اطلاع داد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد فارس اضافه نمود: بر اساس اعلام این تشکل صنفی معاون اول رئیس جمهور ضرورت حمایت از فعالین حوزه نشر و کتاب به دلیل شیوع ویروس کرونا و مسائل ایجاد شده در اثر آن موضوع نامه های درخواست شده اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران، دستور رسیدگی و مساعدت به دستگاه های ذیربط را صادر نموده است.

سهرابی در سرانجام با اشاره به اینکه امیدواریم با کمک خداوند، همراهی مردم شریف و تلاشهای ستاد مدیریت بیماری کرونا استان فارس هر چه زودتر از این دوران سخت به سلامت عبور کنیم، گفت: متعاقبا اقدامات حمایتی را جهت پیگیری به سمع و نظر ناشران و کتابفروشان خواهیم رساند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "فعالین حوزه نشر و کتاب حمایت می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فعالین حوزه نشر و کتاب حمایت می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید