مناقشه هوآوی با تهدید تعرفه گذاری ترامپ تشدید شد، آتش بس جنگ تجاری به تعویق افتاد

به گزارش وبلاگ نشر، اقتصتدنیوز: گفت وگوی تلفنی امروز مقامات ارشد تجاری چین و آمریکا نشان می دهد با وجود مناقشه دیپلماتیک دو کشور بر سر بازداشت مدیر اقتصادی 039;هوواوی039;، مذاکرات تجاری طرفین ادامه دارد..

مناقشه هوآوی با تهدید تعرفه گذاری ترامپ تشدید شد، آتش بس جنگ تجاری به تعویق افتاد

به گزارش وبلاگ نشر، یه نقل از بلومبرگ؛ وزارت بازرگانی چین اعلام نمود، لیو هی، معاون نخست وزیرچین، استیون منوچین، وزیر خزانه داری و رابرت لایتیزر، نماینده تجاری آمریکا صبح سه شنبه درباره چارچوب زمانی و نقشه راه مذاکرات تجاری آینده تلفنی گفت وگو و گفتگو کردند.

در حالی که بازداشت مینگ وانژو، مدیر اقتصادی شرکت چینی هوواوی، نگرانی ها درباره سرنوشت نامعلوم توافق دوجانبه آمریکا و چین در حاشیه نشست گروه 20 در بوینس آیرس آرژانتین را تشدید نموده بود، تماس تلفنی مقامات دو کشور نشان داد که طرفین به امید توافق تجاری دیگر پس از خاتمه مهلت 90 روزه ای که طبق توافق دونالد ترامپ و شی جین پینگ در اول مارس 2019 به خاتمه می رسد، این دو مقوله را از هم تفکیک نموده اند.

روسای جمهوری آمریکا و چین در بوینس آیرس با توقف 90 روزه تعرفه های گمرکی بر واردات چین در ازای خرید محصولات بیشتر از آمریکا موافقت کردند.

دولت کانادا، مدیر اقتصادی هوواوی را به اتهام نقض تحریم ها، برای استرداد به آمریکا بازدداشت کرد.

چین ضمن اعلام این مطلب که دولت کانادا با تعلل در اعلام بازداشت مینگ به سفارت چین، توافقنامه دوجانبه را نقض کرد، سفرای کانادا و چین را برای اعتراض به این بازداشت احضار کرد.

منبع: اقتصادنیوز

به "مناقشه هوآوی با تهدید تعرفه گذاری ترامپ تشدید شد، آتش بس جنگ تجاری به تعویق افتاد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مناقشه هوآوی با تهدید تعرفه گذاری ترامپ تشدید شد، آتش بس جنگ تجاری به تعویق افتاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید