تأکید پوتین بر لزوم ادامه مبارزه با تروریست ها در ادلب

به گزارش وبلاگ نشر، تسنیم نوشت: رئیس جمهوری روسیه در گفت وگویی تلفنی با امانوئل ماکرون وخامت اوضاع کنونی در منطقه ادلب را تشریح کرده و همتای فرانسوی خود را از اقدامات اجرا شده برای مبارزه با تروریست ها در شمال غربی سوریه مطلع کرد.

تأکید پوتین بر لزوم ادامه مبارزه با تروریست ها در ادلب

به نقل از خبرگزاری تاس، دفتر مطبوعاتی کاخ کرملین اظهار داشت که ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه شب گذشته در جریان گفت وگویی تلفنی با امانوئل ماکرون همتای فرانسوی خود، وخیم تر شدن اوضاع در استان ادلب سوریه را بررسی کرده و درباره اقدامات لازم برای مبارزه با تروریست ها در مناطق شمال غربی سوریه صحبت کرد.

بر اساس این اطلاعات، در این مذاکرات تلفنی که به ابتکارعمل طرف فرانسوی صورت گرفت، رهبران دو کشور به تبادل نظر مرتب خود درباره مسائل سوریه و در وهله نخست ، با توجه به تشدید وخامت اوضاع در منطقه کاهش تنش ادلب ادامه دادند.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری فرانسه را در جریان اقدامات اجرا شده برای مبارزه با تروریست ها در شمال غربی سوریه قرار داد. دو طرف همچنین درباره اوضاع بشر محبت آمیز در ادلب گفت وگو کردند.

به گزارش دفتر مطبوعاتی کرملین ، رئیس جمهوری روسیه به ماکرون خبر داد که تمامی جوانب مربوط به حل و فصل اوضاع در سوریه در نشست سران روسیه و ترکیه که برای روزهای آینده و در مسکو برنامه ریزی شده، مورد بحث و گفت وگو قرار خواهد گرفت.

درخواست فرانسه از دو طرف روسی و ترکیه ای برای تامین آتش بس در منطقه ادلب

امانوئل ماکرون همچنین گفت وگوی با رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه انجام داد که در جریان آن ، رهبر ترکیه از همتای فرانسوی خود خواست تا از جانب ناتو از اقدامات آنکارا در ادلب حمایت کند و این حمایت تنها به صورت لفظی نباشد.

اردوغان پیشتر اظهار داشت که از پوتین خواسته است تا ترکیه را در مقابل دولت سوریه به حال خود بگذارد و در اقدامات این کشور در ادلب، دخالت نکند.

بر اساس اطلاعات کاخ الیزه، رئیس جمهوری فرانسه در مذاکرات تلفنی خود با روسای جمهوری روسیه و ترکیه، از مقامات مسکو و آنکارا خواست تا اقدامات لازم برای برقراری فوری آتش بس در استان ادلب سوریه را تأمین کنند.

ماکرون همچنین بر لزوم پیروی از قوانین بین المللی بشرمحبت آمیز ، محافظت از غیرنظامیان و اطمینان از دسترسی به کمک های بشرمحبت آمیز تاکید کرده و از آمادگی کامل فرانسه برای کمک به کاهش وخامت اوضاع که امکان از سرگیری فرایند حل و فصل سیاسی اوضاع در سوریه را فراهم می کند، خبر داد.

پیش از این، روز جمعه دمیتری پسکوف سخنگوی کرملین پس از مکالمه تلفنی بین روسای جمهوری روسیه و ترکیه تایید کرد که دیدار پوتین و اردوغان در تاریخ 5 یا 6 ماه مارس (15 الی 16 اسفند ماه) برگزار می شود. البته به رغم اظهارات قبلی رجب طیب اردوغان ، ولادیمیر پوتین به آنکارا نخواهد رفت، بلکه رهبر ترکیه به مسکو سفر می کند.

2323

منبع: خبرآنلاین

به "تأکید پوتین بر لزوم ادامه مبارزه با تروریست ها در ادلب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تأکید پوتین بر لزوم ادامه مبارزه با تروریست ها در ادلب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید