دهکده سبز دایره ای دانمارک؛ جاذبه مسکونی کره زمین!

به گزارش وبلاگ نشر، یکی از منطقه ها اطراف کپنهاگ، مرکز کشور دانمارک، میزبان چشم اندازی شگفت انگیز و عجیب است؛ Brondby Haveby مجموعه ای از خانه هایی زیبا است که در شبکه ای از فضاهای سبز دایره ای شکل ایجاد شده است.

دهکده سبز دایره ای دانمارک؛ جاذبه مسکونی کره زمین!

در یکی از منطقه ها شهری دانمارک دهکده سبز دایره ای به نام بروندبی احداث شده است. این منطقه، محله ای است که خانه های آن در شبکه ای از فضاهای سبز دایره ای ساخته شده اند. اگر فقط می خواهید به بازدید مکانی حیرت انگیز بروید، تفاوتی نمی نماید. نظم موجود، باعث شده که یک چشم انداز هوایی خیره نماینده از بروندبی هوبی ثبت گردد. در این مطلب از مجله گردشگری دلتا به معرفی دهکده دایره ای دانمارک، نماد تعامل اجتماعی در طراحی شهری خواهیم پرداخت.

شرایط زندگی و موقعیت مکانی دهکده دایره ای

در هر قسمت از دهکده دایره ای حدود 16 خانه مسکونی در امتداد هم، حول محور دایره ساخته شده اند. دور تا دور و اطراف دهکده سبز دایره ای باغ هایی مشترک قرار گرفته است که این منطقه را سبز و زیبا نموده اند، علاوه بر این هر خانه ای در یک فضای بزرگ مستقل محصور شده است که این فضا به عنوان حیاط و باغ های سرسبز شخصی مورد استفاده مالکان آن ها قرار می گیرد. ساکنان هر خانه در محوطه سبز خانه خود، از چشم انداز زیبا و هوای پاک در کنار حس آرامش و خلوت لذت می برند و ایام خود را بدون شلوغی ها و آلودگی های شهری می گذرانند.

اقامت در دهکده دایره ای

این فرم خاص و نقشه دهکده دایره ای، که جزئیات آن را می توانید در عکس های گرفته شده از هواپیماهای بدون سرنشین مشاهده کنید، مختص افراد خاصی هم هست. اقامت در خانه های دهکده دایره ای دائمی نیست. در واقع این خانه ها بیشتر جنبه ویلای بیرون شهر داشته و معمولا در فصل هایی از سال مابین ماه های آوریل تا اکتبر که هوای این منطقه به مقدار کافی گرم است، خانه ها را اجاره می دهند، در سایر مواقع سال بسیاری از خانه های دهکده سبز دایره ای جهت نگهداری و ذخیره بعضی اقلام از جمله تجهیزات باغبانی و گلکاری مورد استفاده قرار می گیرند.

قوانین و مقررات حاکم بر دهکده دایره ای

جالب است بدانید که قوانینی در دهکده دایره ای وجود دارد که افراد را از اقامت دائم در این شهرک منع می نماید و حداکثر شش ماه می توانند در خانه های این دهکده اقامت نمایند. متراژ زیربنای این خانه ها بسیار کوچک و در حدود 50 متر مربع است که به خوبی علت اقامت موقتی در آن ها را نشان می دهد. از لحاظ تاسیساتی نیز، دهکده دایره ای شبکه فاضلاب، لوله کشی آب شهری و شبکه برق شهری دارد. البته مالکان اجازه نصب تاسیسات اضافه ای مانند صفحه های خورشیدی را دارند و عده ای شخصا آن را نصب می نمایند تا هزینه های برق شهری آنان کاهش یابد.

پیشنهاد مطالعه: برای تماشا مطالب بیشتر از گردشگری 5 مورد از عجیب ترین مکان های گردشگری جهان بخوانید.

منبع: پیام دلتا

به "دهکده سبز دایره ای دانمارک؛ جاذبه مسکونی کره زمین!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دهکده سبز دایره ای دانمارک؛ جاذبه مسکونی کره زمین!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید