دغدغه های اتحادیه جهانی کشتی برای تقویم سال های 2020 و 2021

به گزارش وبلاگ نشر و به نقل از سایت فدراسیون کشتی، مسائل پیش آمده به دلیل انتشار ویروس کرونا در دنیا، باعث شد تا بازی های المپیک 2020 توکیو به تعویق بیافتد و تمام فعالیت های ورزشی اتحادیه دنیای کشتی نیز تا تاریخ 10 تیرماه به حالت تعلیق درآید.

دغدغه های اتحادیه جهانی کشتی برای تقویم سال های 2020 و 2021

رئیس اتحادیه دنیای کشتی به منظور تدوین تقویم جدید سال های 2020 و 2021 سئوال هایی را از فدراسیون های ملی داشته و فدراسیون ها می بایست در پرسشنامه ای که در هفته آینده برای آنها ارسال می گردد جوابگوی این سوالات باشند تا این اتحادیه در تاریخ 26 خردادماه امسال به وسیله ویدیو کنفرانس با فدراسیون های ملی این پیشنهادات را نهایی کند.

نکات مطرح شده به شرح زیر است:

- انتشار ویروس کرونا کلیه فعالیت های ورزشی را به حالت تعلیق درآورده و ما می خواهیم بلافاصله پس از عادی شدن شرایط مسابقات را برگزار کنیم.

- توصیه ها و راهکار های فدراسیون های ملی به کمیسیون فنی می تواند منشأ کلیه تصمیمات کمیته اجرایی و هیأت رئیسه اتحادیه دنیای کشتی باشد.

- روسای شوراهای قاره ای حداکثر اطلاعات راجع به اوضاع کلی در قاره های مربوطه را به اتحادیه دنیای ارسال کنند.

- فرایند آماده سازی و تمرینات کشتی گیران را باید درنظر بگیریم تا آنها وقت کافی برای آماده شدن داشته باشند. این موضوع به هنگام ارائه تقویم پیشنهادی سال های 2020 و 2021 مدنظر قرار خوهد گرفت.

- مسائل سفرها باید در نظر گرفته گردد و در خصوص فرایند صدور ویزان یز باید فکر کنیم. این موضوع می تواند بسته به شرایط سلامتی و شرایط بعضی از کشورها یک مسئله عظیم باشد.

- کمیسیون فنی باید ببیند به منظور کاهش هزینه های فدراسیون های ملی و شرایط اقتصادی پیش آمده برای آنها به دلیل انتشار ویروس کرونا و همچنین زمان بندی جدید بازی های المپیک آیا ضروری است تا رویدادهای مهم در سال های 2020 و 2021 را کاهش دهیم.

- دستورالعمل شرایط بهداشتی در طول مسابقات توسط کمیسیون پزشکی ما معین می گردد، کمیسیونی که با کمیسیون پزشکی کمیته بین المللی المپیک و سازمان دنیای بهداشت همکاری دارد.

تقویم پیشنهادی 2020:

- کمیته اجرایی تصمیم گرفت که مسابقات قاره ای برای ماه های خرداد و تیر را به تعویق بیاندازد و بعضی از کشورهای میزبان نیز با توجه به وضع قوانین دولتی در خصوص پیشگیری از ویروس کرونا ناچار به لغو این مسابقات شدند. همزمان ابراز تمایل بعضی از فدراسیون ها که مایل به میزبانی و جایگزینی این قبیل مسابقات بودند را دریافت کردیم.

- باید طوری برنامه ریزی کنیم که شرایط فعلی مرتبط با ویروس کرونا به بعضی از قاره ها اجازه خواهد داد تا مسابقات قهرمانی خود را کمی دیرتر ولی در امسال برگزار کنند.

- برگزاری مسابقات دنیای در ماه های آینده سخت به نظر می آی، د هرچند برگزای آن در خاتمه سال محتمل تر خواهد بود.

- با دو فدراسیون ملی که علاقمندی جدی خود را برای برگزاری مسابقات قهرمانی دنیا در امسال اعلام کردند صحبت کردم اما به نظر شما در این مورد احتیاج دارم.

- مسابقات رده سنی عظیمسال در امسال، به جز بعضی مسابقات بین المللی و مسابقات کشوری، به طور کامل به خاتمه رسیده است.

- قطعاً در ماه های آینده مسائل بسیاری در رابطه با سفرها بوجود خواهد آمد. به عنوان مثال، شرکت هواپیمایی ترکیه فعالیتهای خود را قبل از خاتمه ماه ژوئن (10 تیر) مجدداً آغاز نمی کند. علاوه بر این، قیمت بلیط ها مطمئناً بسیار بالا خواهد بود. بنابراین شانس برگزاری یک رویداد قاره ای به مراتب بیشتر از رویدادهای دنیای خواهد بود.

- پیشنهاد می گردد که در اواخر آگوست - اوایل ماه سپتامبر (حدود شهریورماه 99) مسابقات قهرمانی نوجوانان قاره ای و در اواخر ماه سپتامبر- آغاز ماه اکتبر (حدود مهرماه 99)، مسابقات قهرمانی جوانان قاره ای برگزار گردد. این زمانبندی پیشنهاد شده تا کشتی گیران قبل از آغاز مجدد مدارس بتوانند در رقابت ها شرکت کنند، اما کماکان از همه پیشنهادات دیگر نیز استقبال می گردد.

- بسیار واضح است که این تغییرات روی برگزارکنندگان نیز تأثیر می گذارد و ما باید با هر یک از میزبان ها تماس بگیریم تا ببینیم آیا هنوز هم می توانند در تاریخ های جدید میزبان رویدادشان باشند.

- ما به اطلاعات و نظرهای شما احتیاج داریم تا بدانیم که آیا این طرح به اندازه کافی کارایی دارد یا خیر؟ ما منتظر تحلیل شما در خصوص این موضوع هستیم.

- مسابقات دنیای کشتی ساحلی نیز تحت تأثیر قرار می گیرد. کارگروه کشتی ساحلی پیشنهاد نموده که تعداد رویدادها را کاهش دهد (از 4 به 2 یا 1) اما آنها می خواهند حداقل یک رویداد داشته باشند تا به فدراسیون های ملی نشان دهند که فعالیتشان متوقف نشده است.

- اگر بخواهم بطور خلاصه عنوان کنم، ما به مشاوره و نظرات شما در خصوص چگونگی برنامه ریزی تقویم 2020 خود احتیاج داریم

مسابقات قهرمانی قاره ای و احتمالات برگزاری مسابقات قهرمانی عظیمسالان دنیا:

مسابقات گزینشی المپیک:

- همانطور که می دانید بازی های المپیک، تابستان آینده در توکیو برگزار خواهد شد. اگرچه هنوز تاریخ های مشخصی برای کشتی تأیید نشده است، اما احتمالاً باید برای بازه زمانی اول تا هفتم اوت 2021 برنامه ریزی کرد.

- کمیته اجرایی مصوب نموده تا به ورزشکارانی که در سال 2021 هجده ساله خواهند بود (متولدین 2003)، در صورت واجد شرایط بودن اجازه حضور در مسابقات انتخابی و بازی ها را بدهد. بنابراین باید سیستم تایید صلاحیت را نیز برای تطابق با این تاریخهای جدید ویرایش نماییم.

- پیش از هر چیز می خواهم به شما یادآوری کنم که تمام سهمیه های به دست آمده در نور سلطان (مسابقات دنیای سال 2019) و در اتاوا (گزینشی پان-آمریکا) کماکان برای کمیته های ملی المپیک مربوطه معتبر باقی خواهند بود.

- امتیازات رتبه بندی برای معین سیدبندی ورزشکاران در بازیهای المپیک مسابقات زیر بود:

- مسابقات قهرمانی دنیا سال 2019

- دور اول مسابقات رنکینگ در ایتالیا

- مسابقات قهرمانی قاره ای سال 2020

- دور دوم مسابقات رنکینگ در لهستان

- بنابراین منطقی خواهد بود که امتیازات رویدادهای برگزار شده را حفظ کنیم. (بدین معنی که ورزشکاران گزینش شده، کماکان گزینش شده محسوب می شوند). از این رو ملاک محاسبه امتیازات کماکان برنامه ذکر شده فوق می باشد با این تفاوت که دور دوم مسابقات رنکینگ در ژوئن 2021 (از 11 خرداد 1400 به بعد) برگزار می گردد.

- سه کشور چین، کره شاقتصادی و ترکمنستان نتوانستند در مسابقات قهرمانی آسیا 2020 حضور پیدا کنند. اگر تصمیم بر برگزاری مسابقات قهرمانی قاره ای سال 2021 دارید، ما به شما پیشنهاد می کنیم که در مسابقات عظیمسالان آسیا در سال 2021 امتیازات ورزشکاران این 3 کشور را برای سیدبندی المپیک در نظر بگیریم. اگر چنانچه مسابقات قهرمانی قاره ای 2021 را برگزار نکنیم، باید راهکار دیگری برای این سه کشور بیابیم.

- یادآوری می کنم که الزام مربوط به شرکت در مسابقات عظیمسالان قاره ای برای امکان حضور در مسابقات گزینشی به قوت خود باقی است، اما ما تنها نفرات شرکت کننده هر کشور در مسابقات قهرمانی قاره ای 2020 را مدنظر قرار خواهیم داد. ما تعداد ورزشکاران هر کشور در مسابقات قهرمانی قاره ای سال 2020 را درنظر گرفته ایم چرا که در آن موقع (ثبت نام مسابقات قهرمانی آسیا) همه فدراسیون ها کوشش کردند تا تعداد ورزشکاران خود را براساس تعدادی که قرار بود در مسابقات گزینشی قاره ای شرکت کنند، ثبت کنند.

مسابقات قاره ای عظیمسالان 2021:

- به منظور یاری به بررسی شما، یک فرم اکسل در رابطه با تقویم 2020 و 2021 با شرایط و تاریخ های فعلی، پیوست شده است.

- علاوه بر این، بسته به پیشنهاد شما، باید ببینیم که ضروری است مسابقات قاره ای عظیمسالان 2021 را برگزار نماییم یا خیر. بسیاری از فدراسیون ها ممکن است سال آینده مسائل اقتصادی داشته باشند، بنابراین ما باید تقویم خود را با بودجه آنها تطبیق دهیم.

- بدین ترتیب، حتی اگر پیشنهاد کمیسیون، برگزاری مسابقات قاره ای عظیمسالان در سال 2021 باشد، ما مجبور نیستیم که این مسابقات را قبل از مسابقات گزینشی برگزار کنیم.

- از آنجایی که شما بهترین افرادی هستید که می دانید آمادگی و یا تمرین چگونه انجام می گردد، ما قطعاً به توصیه شما در خصوص آن موضوع مهم احتیاج داریم.

- اگر شما فکر می کنید که مسابقات قاره ای عظیمسالان در سال 2021 باید پیش از مسابقات گزینشی برگزار گردد (به منظور آمادگی کشتی گیران و …)، بنابراین ما باید کل تقویم را دوباره و مانند تقویم سال 2020 تنظیم کنیم.

مسابقات دنیای عظیمسالان، جوانان و نوجوانان در سال 2021- جام دنیای 2020 - مسابقات دارای رنکینگ 2021:

- در خصوص مسابقات دنیای عظیمسالان 2021، باید بدانید که این مسابقات، مهمترین مسابقه ما بوده و در اوج رویدادهای ما قرار گرفته است و ما قطعاً باید آن را حفظ کنیم. علاوه بر این، این شرایط استثنایی، مطمئناً باعث می گردد کشتی گیران المپیکی در این مسابقات شرکت کنند تا سعی کنند در حرفه ورزشی خود، در این دو رویداد که عظیمترین رویدادها به حساب می آیند، قهرمان شوند.

- پس از بحث و تبادل نظر با کمیته برگزار کننده نروژ، کمیته اجرایی اتحادیه دنیای کشتی تصمیم گرفت که برگزاری این رویداد را در اسلو نروژ و در اکتبر 2021، حفظ کند.

- از آنجاییکه تعداد مسابقات در سال 2020 کم است، ما به منظور تشویق فدراسیون های ملی و کشتی گیران برای شرکت در مسابقات اسلو، جوایز نقدی امسال را حفظ و به جوایز سال آینده اضافه می کنیم.

- خارج از رویدادهای انتخابی، در سال 2021، به نظر می رسد که مسابقات قاره ای نوجوانان و جوانان به خوبی برنامه ریزی شده اند، اما برای اینکه زمان کافی بین مسابقات دنیای نوجوانان و جوانان داشته باشیم، ما مجبوریم مسابقات دنیای نوجوانان (همان تاریخ نسبت به بازیهای المپیک) و همچنین مسابقات دنیای جوانان را به تعویق بیندازیم.

- قرار بود فرمت جدید جام دنیای را در سال 2021 آغاز کنیم. از شما درخواست دارم تا به ما اطلاع دهید که آیا برگزاری این مسابقات را در سال 2021 (خاتمه سال - تاریخ دقیق را در تقویم اتحادیه ملاحظه فرمایید) حفظ کنیم و یا مجبوریم که این مسابقات را تا سال 2022 به تعویق بیندازیم.

- در خصوص مسابقات دارای رنکینگ، قرار بود که در سال 2021 فرمت رسمی خود را در رابطه با برگزاری این مسابقات آغاز کنیم (4 مسابقه دارای رنکینگ که دو مسابقه در اروپا، 1 مسابقه در آمریکا و 1 مسابقه در آسیا). از شما درخواست دارم که نظر خود را در خصوص این موضوع به بنده ارائه دهید. با توجه به اینکه می دانیم تقویم 2021 فشرده خواهد بود، برگزاری این 4 رویداد را حفظ کنیم و یا اینکه برگزاری 4 رویداد دارای رنکینگ در هر سال را از سال 2022 آغاز نماییم؟

- چنانچه تصمیم بگیریم که 4 رویداد دارای رنکینگ را در سال 2021 برگزار نماییم، باید بطور واضح و روشن به فدراسیون های ملی شرح دهیم که فقط یکی از این رویدادها در سیدبندی بازی های المپیک استفاده خواهد شد و 3 رویداد دیگر فقط در رنکینگ سالیانه استفاده خواهد شد.

خلاصه سوالاتی که باید به آنها پاسخ داده گردد و ما در خصوص آنها منتظر نظرات و تحلیل های شما هستیم:

- آیا مسابقات آسیایی عظیمسالان را برگزار کنیم؟

- اگر بله، آیا این مسابقات را قبل از مسابقات گزینشی، برگزار کنیم یا همانطور که هستند برنامه ریزی کنیم؟

- آیا همه ما در خصوص اینکه مسابقات دارای رنکینگ در سیدبندی بازیهای المپیک در نظر گرفته شوند، موافق هستیم؟

- اگر مسابقات قاره ای عظیمسالان برگزار گردد، آیا موافق هستیدکه امتیازات این مسابقه در سال 2021 برای کشورهای کره شاقتصادی، چین و ترکمنستان در نظر گرفته گردد؟

- آیا موافق هستید که مسابقات دنیای عظیمسالان 2021 در ماه اکتبر 2021 (9 مهر الی 9 آبان 1400) برگزار گردد؟

- جام دنیای 2021 را برگزار کنیم یا خیر؟

- در سال 2021، یک مسابقه دارای رنکینگ برگزار کنیم یا 4 مسابقه؟

- به منظور تسهیل کار شما و تصمیماتی که به کمیته اجرایی پیشنهاد می گردد، تا هفته آینده، پرسشنامه ای را برای کلیه فدراسیون های ملی کشتی ارسال خواهیم کرد. پس از آنکه پاسخ آنها را گرفتیم، بر اساس پاسخ های فدراسیون های ملی کشتی، همه آنها را با شما به اشتراک خواهیم گذاشت و انتظار می رود که نظرات بیشتری از شما داشته باشیم.

به منظور نهایی کردن کلیه پیشنهادات ارائه شده به کمیته اجرایی و هیات رییسه، ویدئو کنفرانسی در تاریخ 26 خرداد (در ساعت 2 بعدازظهر به وقت سوییس 1399) برگزار خواهد شد.

همکاران گرامی، از اینکه برای این موضوعات بسیار مهم وقت میگذارید، کمال تشکر را دارم. همچنین این موضوعات را برای کلیه اعضا هیات رییسه ارسال خواهم کرد تا آنها را هم از اهمیت این موضوعات و فعالیتی که شما انجام می دهید، آگاه سازم.

نناد لالوویچ

رئیس اتحادیه دنیای کشتی

منبع: خبرگزاری مهر

به "دغدغه های اتحادیه جهانی کشتی برای تقویم سال های 2020 و 2021" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دغدغه های اتحادیه جهانی کشتی برای تقویم سال های 2020 و 2021"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید