ادامه فرایند کاهشی مبتلایان به کرونا در کره جنوبی

به گزارش وبلاگ نشر، تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در کره جنوبی برای دومین روز متوالی فرایند کاهشی گرفت.

ادامه فرایند کاهشی مبتلایان به کرونا در کره جنوبی

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ نشر به نقل از یونهاپ، کره جنوبی امروز (دوشنبه) بار دیگر شاهد فرایند کاهشی در تعداد ابتلای روزانه به ویروس کرونا در این کشور بود اما گزارشات درباره چندین مورد ابتلای گروهی (هرچند کوچک) باعث شده که مقامات بهداشتی این کشور همچنان با دقت شرایط را تحت نظر داشته باشند.

به گزارش مرکز کنترل بیماری ها در کره جنوبی 74 مورد جدید از ابتلا به ویروس کرونا در روز یکشنبه تعداد مبتلایان در این کشور را به 8236 نفر رساند.

آمار روز یکشنبه پایینترین آمار در سه هفته اخیر به شمار می رود و برای دومین روز متوالی است که تعداد مبتلایان جدید به ویروس کرونا کاهش یافته است.

تا به امروز 75 نفر که اغلب آنها افراد مسن با سابقه بیماری بوده اند بر اثر ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده اند.

در کره جنوبی افراد مسن و بیمار قربانی اصلی این ویروس بوده اند. به گزارش مرکز کنترل بیماری های این کشور 70.6 درصد از قربانیان بالای 70 سال سن داشتند. 18.7 درصد دیگر آمار مرگ و میر نیز 60 تا 70 ساله بوده اند. تا کنون در کره جنوبی هیچ مورد مرگ و میری برای افراد زیر 29 سال گزارش نشده است.

تا روز یکشنبه 1137 نفر پس از بهبود کامل از بیمارستانهای کره جنوبی ترخیص شده اند که این آمار 303 نفر بیشتر از روز قبل از آن بوده است.

روش مقابله با ویروس کرونا در کره جنوبی توجه برخی از کارشناسان را به خود جلب کرده است. وب سایت فوربس با اشاره به سرایت ویروس کرونا به سرتاسر جهان نوشت به نظر می رسد رویکرد چین و کره جنوبی برای مهار ویروس کرونا تنها روش های موثر برای مقابله با این ویروس هستند.

بر اساس گزارش، کشورها می توانند برای مهار ویروس کرونا یا از رویکرد کره جنوبی و یا از روش چین استفاده کنند؛ روش چین مسدود کردن مسیرها و قرنطینه اجباری به همراه تحرک گسترده پزشکی است. روش موثر دیگر مربوط به کره جنوبی می شود که به صورت آزمایش و درمان رایگان گسترده بود.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "ادامه فرایند کاهشی مبتلایان به کرونا در کره جنوبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادامه فرایند کاهشی مبتلایان به کرونا در کره جنوبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید