عملیات گازرسانی 36 روستای استان زنجان به بهره برداری رسید

به گزارش وبلاگ نشر، خبرنگاران: مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان گفت: با شروع هفته دولت 36 طرح گاز رسانی روستایی، سه صندلی CNG، 3 ساختمان اداری و گاز رسانی به 30 واحد صنعتی و 2 هزار و 244 واحد مسکونی در استان زنجان بهره برداری و کلنگ زنی می گردد.

عملیات گازرسانی 36 روستای استان زنجان به بهره برداری رسید

سید سعید عسگریان در گفت وگو با خبرنگار وبلاگ نشر در زنجان اظهار کرد: گازرسانی به 14 روستای شهرستان زنجان از جمله پروژه های است که در هفته دولت بهره برداری و کلنگ زنی می گردد.

وی توضیح داد: بهره برداری از روستاهای ملالر، داشکسَن، تازه کند، دوران، تلخاب،کاوند، حسین آباد و گل بلاغی و چورزق با حضور استاندار و جمعی از مسئولان با حضور در روستای چورزق به متراز شبکه گاز رسانی 65 هزار و300 به بهره برداری رسید .

مدیر عامل شرکت گاز استان زنجان گفت: از دیگر طرح های بهره برداری شده گازرسانی به 22 واحد صنعتی و مجتمع عمده در شهرستان زنجان با اعتبار 155 میلیارد و380 میلیون ریال است.

وی اضافه نمود: انشعابات نصب شده یک هزار و521 مورد بوده که با اعتبار 663 میلیارد و400میلیون ریال اجرا شده است.

عسگریان اعلام کرد: برای انجام پروژه گازرسانی به 28 پروژه روستایی 156 هزار متر شبکه گذاری اجرا شده و هزینه اجرا شده برای پروژه 225 میلیارد ریال است.

وی توضیح داد: شهرستان سلطانیه نخستین شهرستان در کشور است که بیشترین بهره مندی روستاها از گاز طبیعی را دارد و در این شهرستان سه هزار و 717 نفر خانوار روستایی از نعمت گاز طبیعی برخوردارند.

مدیر عامل شرکت گاز استان زنجان با اشاره به پوشش 57 درصدی خانوارهای بهرمند از گاز روستاهای شهرستان زنجان گفت: تعداد کل روستاهای شهرستان 258 مورد است که برای 104 روستای آن طرح گاز رسانی طراحی می گردد .

وی ابراز کرد: تعداد روستاهای که پروژه گاز رسانی در آنها بهره برداری شده در شهرستان زنجان 69 مورد بوده که برای 2 هزار و237 خانوار گاز رسانی در حال انجام است.

عسگریان گاز رسانی به 5 واحد صنعتی و مجتمع عمده در شهرستان ابهر را از دیگر برنامه های هفته دولت اعلام کرد و گفت: در هر سه شهر این شهرستان گاز رسانی اجرا شده است و تعداد مصرف کنندگان خانگی در این شهرستان 41 هزار و122 مورد است.

وی تعداد مصرف کنندگان روستایی در این شهرستان را 7 هزار و100 مورد دانست و گفت: 84 درصد روستاهای شهرستان ابهر بهره مند از گاز هستند .

مدیر عامل شرکت گاز استان زنجان اضافه نمود: گاز رسانی به روستای باغ دره شهرستان خرمدره ازدیگر پروژه های افتتاح شده در دولت یازدهم است که تعداد مصرف کنندگان روستایی به 3 هزار و717 مورد می رسد و 99 درصد روستاهای این شهرستان از نعمت گاز برخوردارند.

ج

منبع: تسنیم

به "عملیات گازرسانی 36 روستای استان زنجان به بهره برداری رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عملیات گازرسانی 36 روستای استان زنجان به بهره برداری رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید