تست کرونا فقط برای افراد دارای علائم لازم است

به گزارش وبلاگ نشر، به گزارش تجارت نیوز علیرضا بیگلری، رئیس انسیتو پاستور ایران اظهار کرد : در حال حاضر تعداد 95 آزمایشگاه در دانشگاه های علوم پزشکی در سراسر کشور برای تشخیص ویروس کرونا فعالیت می نمایند.

تست کرونا فقط برای افراد دارای علائم لازم است

او با بیان اینکه توانایی انجام 10 تا 15 هزار تست را به صورت روزانه داریم، گفت: بسیاری از کشور های مدعی، نتوانستند به این ظرفیت از انجام تست دست یابند.

بیگلری ادامه داد: در حال حاضر تعداد 350 نفر دانش فنی شبکه مولکولی تشخیصی را کسب کردند که می توان در شرایط بحرانی از آن ها بهره برد. طراحی تست در انستیتوپاستور ایران با توجه به تجهیزات موجود اجرا شده است، به طوریکه بیش از 50 شرکت برای فراوری کیت اعلام آمادگی کردند و از این میان 5 شرکت مجوز فراوری کیت دریافت کردند.

رئیس انستیتو پاستور تاکید نمود: اگر تعداد آزمایش ها بالا باشد جوابدهی حدود 24 ساعت به طول می انجامد به همین دلیل به هیچ وجه به افراد عادی توصیه به انجام آزمایش نمی گردد. نتیجه تست کرونا فقط برای 10 دقیقه الی یک ساعت معتبر است بنابراین امکان آلودگی فرد با حضور در اجتماع وجود دارد. افراد باید توجه داشته باشند انجام تست کرونا فقط برای افراد دارای علائم لازم است.

او با بیان اینکه ظرفیت انجام روزانه 20 هزار آزمایش کرونا در کشور امکان دارد، گفت: بسیاری از کشور هایی که صاحب و مدعی تکنولوژی هستند؛ نتوانستند به این ظرفیت از تست برسند، بنابراین باید آزمایشگاه ها را کنار بگذاریم و به سمت آزمایشگاه های ژنتیکی پیشرفته پیش رویم به همین منظور علاوه بر نیروی انسانی به دستگاه های پیشرفته نیازمندیم. خوشبختانه این طراحی تست در انستیتو پاستور شکل گرفت و به گونه ای صورت گرفت تا با تجهیزات بتوانیم از عهده تشخیص بر بیاییم.

منبع: وبلاگ نشر

منبع: تجارت نیوز

به "تست کرونا فقط برای افراد دارای علائم لازم است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تست کرونا فقط برای افراد دارای علائم لازم است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید