افزایش 10 تا 15 درصدی وام های دانشجویان علوم پزشکی در سال جدید ، اولویت با دانشجویان بی بضاعت است

به گزارش وبلاگ نشر، رئیس صندوق رفاه وزارت بهداشت از افزایش 10 تا 15 درصدی انواع وام های دانشجویی دانشجویان علوم پزشکی در سال جدید خبر داد.

افزایش 10 تا 15 درصدی وام های دانشجویان علوم پزشکی در سال جدید ، اولویت با دانشجویان بی بضاعت است

رحیمی،رئیس صندوق رفاه وزارت بهداشت در گفتگو با خبرنگار دانشگاه وبلاگ نشر، با اشاره به افزایش مبالغ وامهای دانشجویی دانشگاههای علوم پزشکی در سال جدید گفت:برنامه اساسی برای سال 99 که در جلسه هیئت امنا تصمیم گیری شده، افزایش همه وام های دانشجویی است. البته اولویت وام ها برای دانشجویان بی بضاعت و مستعد یعنی دانشجویانی که بضاعت کمتری دارند میزان افزایش وام برای آن ها قطعا بیشتر خواهد بود. میزان افزایش وام ها برای مناطق محروم بیشتر است، اما در یک طیفی از درصد بخواهم بگویم همه وام ها در سال جدید رشد خواهد داشت.

رئیس صندوق رفاه وزارت بهداشت یادآور شد: میزان افزایش وام ها از ده تا 15 درصد است. وام های دانشجویان بی بضاعت افزایش صد در صدی خواهد داشت که به عنوان وام خاص دانشجویان بی بضاعت پرداخت می شود.

وی ادامه داد: اولویت ما دانشجویانی هستند که تحت پوشش کمیته امداد و پوشش بهزیستی و نهاد های حمایتی هستند. با توجه به محل تحصیل و چند سال منتهی به کنکورشان و محل اسکان خانواده این دانشجویان، براساس اطلاعاتی که معمولا از دانشگاه اخذ می کنیم دانشجویان بی بضاعت را شناسایی می کنیم.

رحیمی در خصوص راه اندازی صندوق خیریه در دانشگاه های علوم پزشکی گفت: وزارت بهداشت از صندوق های خیریه در دانشگاه های علوم پزشکی حمایت می کند، به عنوان مثال صندوق های خیریه در شیراز خیلی فعال است و وام های خوبی هم به درخواست کنندگان پرداخت می کند. تلاش کردیم این ظرفیت را در دانشگاه ها ایجاد کنیم و مبالغی نیز از سوی وزارت بهداشت به صندوق ها پرداخت می شود.

وی اضافه نمود:هر دانشگاهی که از ظرفیت خیرین استفاده کند و وام های حمایتی پرداخت کند ما هم حمایت مالی خواهیم کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "افزایش 10 تا 15 درصدی وام های دانشجویان علوم پزشکی در سال جدید ، اولویت با دانشجویان بی بضاعت است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش 10 تا 15 درصدی وام های دانشجویان علوم پزشکی در سال جدید ، اولویت با دانشجویان بی بضاعت است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید